Tansiyon Ölçümü

Rosio Check Master                       

Tansiyon Aletinde tansiyon ölçümüne yönelik osilometrik yöntem uygulanır. Otomatik Ölçüm Elektronik Tansiyon Aleti tıbbi yerlerde veya evlerde yetişkinlerin diyastolik ve sistolik kan basınçlarını ve dakikadaki nabız sayısını, kol bandını "KOL BANDINI BAĞLAMA" açıklamalarına göre üst sol kola sararak ölçmek amacıyla kullanılır. Ürünün tahmini ömrü 5 yıldır. Ürün, EEC direktifi 93/42/EEC'de belirtildiği gibi 93/42/EEC EN60601-1-2 no.lu elektromanyetik uyumluluk koşuluna, EN60601-1 güvenlik standartlarına ve IEC 80601-2-30 performansına uygundur.

 
 


ÖZELLİKLER

1. Bellek 90 ölçüm depolayabilir.

2. Büyük ve net LCD ekranı.

3. WHO tansiyon sınıfı ekranı.

4. Kullanması kolaydır. Otomatik ölçüm yapmak, ölçüm değerlerini ve ölçüm saatini kaydetmek için bir düğmeye basılır.

5. Cihaz, gücü muhafaza etmek için otomatik olarak kapanır (1 dakikada).

Tansiyon nedir?

Tansiyon, kanın arter duvarlarına uyguladığı güçtür. Kalp kasıldığında sistolik basınç meydana gelir. Kalp genişlediğinde diyastolik basınç meydana gelir. Tansiyon, milimetre cıva cinsinden ölçülür (mmHg). Bir kişinin doğal kan basıncını, sabah ilk ölçülen değer olan temel basınç ifade eder. Diğeri ise dinlenme sırasında ve yemek yemeden önce ölçülür.

Hipertansiyon nedir ve nasıl kontrol edilir?

Anormal yüksek kan basıncı olan hipertansiyon ihmal edilir ise felç ve kalp krizi dahil birçok sağlık problemine yol açabilir. Hipertansiyon yaşam tarzının değiştirilmesi ile kontrol edilebilir, stresten uzak kalarak ve bir doktor gözetiminde ilaç tedavisi ile kontrol edilebilir.

Rosio Check Master 2020

Rosio Check Master 2020 ile en sağlıklı tansiyon ölçümlerinizi yapabilirsiniz.

Türkçe, ingilizce ve arapça seslendirme seçenekleri, hafızası ve hassas ölçüm özelliği ile kalbinizin sesini Rosio Check Master ile dinleyin.

Rosio Check Master 3030

Rosio Check Master 3030 ile en sağlıklı tansiyon ölçümlerinizi yapabilirsiniz.

Türkçe, ingilizce ve arapça seslendirme seçenekleri, hafızası ve hassas ölçüm özelliği ile kalbinizin sesini Rosio Check Master ile dinleyin.